YKS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2024 YKS sonuçları için tarih verdi

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) oturumlarının üzerinden günler geçmesi nedeniyle adayların sonuçlara yönelik araştırmaları hız kazandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre YKS sınav sonuçları temmuz ayında ilan edilecek. Peki, YKS 2024 sonuçları ne zaman açıklanacak?3 milyon 120 bin 878 adayın başvurduğu Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) oturumları 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleştirildi. Sınav telaşını geride bırakan üniversite adayları YKS sonuçlarının ilan edilmesini bekliyor. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?2024 YKS kılavuzuyla sonuçların ilan edileceği tarih belli olmuştu. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre YKS sınav sonuçları 17 Temmuz'da açıklanacak.Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebilecekler.ÖSYM'nin tercih takvimi ise henüz belli olmadı. Geçen sınav sonuçlarının 20 Temmuz'da duyurulduğu ve tercih işlemlerinin 27 Temmuz'da başladığı göz önünde bulundurulduğunda, bu yıl da benzer bir sürecin izlenmesi öngörülüyor.

YKS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2024 YKS sonuçları için tarih verdi
YKS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2024 YKS sonuçları için tarih verdi

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) oturumlarının üzerinden günler geçmesi nedeniyle adayların sonuçlara yönelik araştırmaları hız kazandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre YKS sınav sonuçları temmuz ayında ilan edilecek. Peki, YKS 2024 sonuçları ne zaman açıklanacak?

3 milyon 120 bin 878 adayın başvurduğu Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) oturumları 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleştirildi. Sınav telaşını geride bırakan üniversite adayları YKS sonuçlarının ilan edilmesini bekliyor. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?
2024 YKS kılavuzuyla sonuçların ilan edileceği tarih belli olmuştu. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre YKS sınav sonuçları 17 Temmuz'da açıklanacak.
Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebilecekler.
ÖSYM'nin tercih takvimi ise henüz belli olmadı. Geçen sınav sonuçlarının 20 Temmuz'da duyurulduğu ve tercih işlemlerinin 27 Temmuz'da başladığı göz önünde bulundurulduğunda, bu yıl da benzer bir sürecin izlenmesi öngörülüyor.