Türkiye Satranç Federasyonu ile RAMS Türkiye sponsorluk anlasmasi imzaladiHilmi Sever

Türkiye Satranç Federasyonu ile RAMS Türkiye sponsorluk anlasmasi imzaladiHilmi Sever

ISTANBUL (AA) - Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) ile RAMS Türkiye arasinda sponsorluk anlasmasi imzalandi.

Maslak'taki RAMS Beyond Istanbul'da gerçeklestirilen imza törenine Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Baskani Gülkiz Tulay, RAMS Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Devran Bülbül, milli sporcular ve davetliler katildi.

Imzalanan anlasma ile RAMS Global, Dünya 16 Yas Alti Satranç Olimpiyati’nda Türkiye'yi temsil eden Genç Milli Takim'a sponsor oldu.

TSF Baskani Gülkiz Tulay, satrançta dünyanin yakindan takip ettigi bir basari hikayesi olusturduklarini belirterek, is birliginden dolayi çok mutlu olduklarini söyledi.

"Türkiye dünyada artik satranç ülkesi olarak aniliyor ve ülkemizin genç yildizlari otoritelerin yakin takibinde" diyen Gülkiz Tulay, söyle konustu:

"Bu basari öyküsünde uzun yillardir yol arkadasligi yaptigimiz, satrancin Türkiye’de yayginlastirilmasi için sayisiz projeye birlikte imza attigimiz sponsorlarimizin katkisi büyük. Türk satrancinin basari öyküsüne ortak olmak, katki saglamak için ilk olarak, Dünya 16 Yas Alti Satranç Olimpiyati'nda ülkemizi temsil eden Satranç Genç Milli Takimi'na destek olarak baslayan RAMS ile yol hikayemiz, farkli proje ve desteklerle büyüyerek devam edecek. Son 11 yilda 1 olimpiyat sampiyonlugu, 1 olimpiyat ikinciligi, 41 dünya sampiyonlugu, 90 Avrupa sampiyonlugu olmak üzere toplam 667 madalya kazandik. Sadece rakamlar degil tabii asil basarimiz Türkiye’ye satranci sevdirmek. 1 milyon 200 bin lisansli sporcu ile ülkenin en çok sporcusuna sahibiz. Bu kapsamda heyecanimizi bizimle paylasan ve destek veren RAMS Türkiye ailesine çok tesekkür ediyoruz."

Basarili genç satranç sporcularina destek olmaktan dolayi çok mutlu ve heyecanli olduklarini dile getiren RAMS Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Devran Bülbül ise "Bir süredir Türkiye'nin en yüksek lisansli sporcu sayisina sahip satrançta, Avrupa ve dünya sampiyonluklarini gururla izliyoruz. Son 10 yilda altyapiya yatirim yapan Türkiye Satranç Federasyonunun bu basari hikayesinde önemi büyük. Satranç sporuyla tanisan gençlerdeki pozitif degisimi, egitim hayatlarindaki basariyi, satranç sporunun degerlerinin kazandirdiklarini görüyoruz. Biz de spora deger katmak vizyonumuz dogrultusunda üzerimize düseni yapmak için kollari sivadik." ifadelerini kullandi.