TEKNOFEST Istanbul kapilarini açtiTolga Yanik- Yogun yagisa ragmen ilk gününde her yastan çok sayida ziyaretçinin katildigi TEKNOFEST Istanbul; teknoloji yarismalari, hava gösterileri, konserler, çesitli konularda gerçeklestirilen söylesi ve etkinlikler gibi birçok faaliyete ev sahipligi yapiyor - 1 Mayis'a kadar sürecek etkinlige ziyaretçi kaydi, "teknofest.org" adresinden gerçeklestiriliyor

TEKNOFEST Istanbul kapilarini açtiTolga Yanik- Yogun yagisa ragmen ilk gününde her yastan çok sayida ziyaretçinin katildigi TEKNOFEST Istanbul; teknoloji yarismalari, hava gösterileri, konserler, çesitli konularda gerçeklestirilen söylesi ve etkinlikler gibi birçok faaliyete ev sahipligi yapiyor
- 1 Mayis'a kadar sürecek etkinlige ziyaretçi kaydi, "teknofest.org" adresinden gerçeklestiriliyor

ISTANBUL (AA) - Dünyanin en büyük havacilik, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, kapilarini 7'nci kez Istanbul'da açti.

Türkiye'de milli teknolojinin gelistirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kurulusun paydasligiyla, Türkiye Teknoloji Takimi Vakfi ile Sanayi ve Teknoloji Bakanligi yürütücülügünde düzenlenen TEKNOFEST, Istanbul Atatürk Havalimani'nda basladi.

Yogun yagisa ragmen ilk gününde her yastan çok sayida ziyaretçinin katildigi TEKNOFEST Istanbul; teknoloji yarismalari, hava gösterileri, konserler, çesitli konularda gerçeklestirilen söylesi ve etkinlikler gibi birçok faaliyete ev sahipligi yapiyor.

Etkinlik; toplumda teknolojiye olan ilgiyi artirmayi, Türkiye'nin teknoloji üreten ve gelistiren bir topluma dönüsmesi konusunda farkindalik olusturmayi hedefliyor. Yüz binlerce gencin hayallerini gerçeklestirmesi için TEKNOFEST kapsaminda çesitli disiplin ve kategorilerde teknoloji yarismalari düzenleniyor.

- 1 milyondan fazla yarismaci katiliyor

Etkinlikte, 41 ana yarisma, 102 farkli kategoride düzenleniyor ve bu yarismalara 332 bin takim ve 1 milyondan fazla yarismaci katiliyor. Yarismalarda 13 milyon TL'nin üzerinde ödül, 30 milyon TL'nin üzerinde malzeme destegi verilecek.

Akilli ulasim, biyoteknoloji inovasyon, çip tasarim, dikey inisli roket, egitim teknolojileri, engelsiz yasam teknolojileri gibi birçok kategoride gerçeklestirilen yarismalarin yani sira TEKNOFEST'te paydas kurumlar, açtiklari stantlarda gelistirdikleri ürün ve sunduklari hizmetleri de sergiliyor.

Aralarinda Bayraktar Kizilelma, Bayraktar Akinci'nin da yer aldigi savunma sanayisinin öne çikan projeleri de ziyaretçilere sunuluyor.

Bu yil Bayraktar TB3 Silahli Insansiz Hava Araci, ilk kez TEKNOFEST etkinlik alaninda yerini aldi.

- Ziyaretçi kaydi "teknofest.org" adresinden yapiliyor

Türk Yildizlari, Solo Türk, Hürkus, Gökbey, Aksungur, Bayraktar TB2, Jandarma Çelik Kanatlar, Bayraktar AKINCI, ATAK ve Anka da etkinlik kapsaminda uçus gösterileri gerçeklestirecek.

TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve T3 Vakfi Mütevelli Heyeti Baskani Selçuk Bayraktar'in katilimiyla gerçeklestirilecek olan TEKNOFEST Istanbul açilis seremonisi, saat 15.00'te yapilacak.

Istanbul Atatürk Havalimani'nda 1 Mayis'a kadar sürecek olan etkinlige ziyaretçi kaydi "teknofest.org" adresinden gerçeklestiriliyor. Kaydin ardindan çevrim içi olarak iletilen QR kod ile etkinlik alanina giris yapilabiliyor.