TARSIM Genel Müdürü Bekir Engürülü’den Sigorta Haftasi mesaji:Abdulkadir Günyol- "Günümüzde tarimsal risklerin etkin bir sekilde yönetilmesi için en çagdas ve en önemli risk yönetim mekanizmasi sigortadir"

TARSIM Genel Müdürü Bekir Engürülü’den Sigorta Haftasi mesaji:Abdulkadir Günyol- "Günümüzde tarimsal risklerin etkin bir sekilde yönetilmesi için en çagdas ve en önemli risk yönetim mekanizmasi sigortadir"

ISTANBUL (AA) - TARSIM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarim Sigortalari Havuz Isletmesi Genel Müdürü Bekir Engürülü, Sigorta Haftasi nedeniyle yayimladigi mesajinda, "Günümüzde tarimsal risklerin etkin bir sekilde yönetilmesi için en çagdas ve en önemli risk yönetim mekanizmasi sigortadir." dedi.

Tarim Sigortalari Havuzu'ndan (TARSIM) yapilan açiklamaya göre, TARSIM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarim Sigortalari Havuz Isletmesi Genel Müdürü Bekir Engürülü, Türkiye Sigorta Birligi (TSB) tarafindan bu yil 12'ncisi "Deprem ve Dogal Afetlere Hazirlikta Sigorta Sektörünün Önemi" temasiyla, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasinda kutlanan Sigorta Haftasi vesilesiyle bir kutlama mesaji yayinladi.

Engürülü, bugün insanlarin gidaya ulasmasinin artik küresel düzeyde en önemli gündem maddelerinden birisi haline geldigini belirterek, "Bu nedenle, stratejik bir alan olarak degerlendirdigimiz tarimsal üretimdeki riskleri yönetmek ve sürdürülebilirligi mutlak surette saglamak gerekiyor. Çünkü tarim açik alanda gerçeklestirilen ve risklerden etkilenmeye gayet açik bir faaliyet. Tek bir olay bile ayni anda binlerce hatta on binlerce çiftçimizi etkileyebiliyor. Tüm emekler bir anda zayi olabiliyor." ifadelerini kullandi.

Bugün tarimsal risklerin etkin bir sekilde yönetilmesi için en çagdas ve en önemli risk yönetim mekanizmasinin sigorta oldugunun altini çizen Engürülü, "TARSIM olarak, Üretimin ve Üreticinin Yüzyili’nda çiftçilerimizin yaninda yer almaya, tarim sigortalarini çiftçilerimiz nezdinde daha fazla yayginlastirmak için çok çalismaya, gidilmeyene gitmeye, ulasilmayana ulasmaya ve degisen iklim kosullarinda tarimin sigortasiz olmayacagini hiç durmadan anlatmaya devam edecegiz. Bu vesileyle, ülkemizde sigorta bilincinin yayginlastirilmasina degerli katkilar sunan Sigorta Haftasi’ni en içten dileklerimle kutluyor, bir kez daha tarim sigortasiz olmaz diyorum." açiklamasinda bulundu.