Sehit Astsubay Üstçavus Ünal Sipahi, Izmir'de son yolculuguna ugurlandi Meriç Ürer

Sehit Astsubay Üstçavus Ünal Sipahi, Izmir'de son yolculuguna ugurlandi Meriç Ürer

IZMIR (AA) - Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde terör örgütünün dösedigi el yapimi patlayicinin infilak etmesi sonucu sehit olan Istihkam Komando Astsubay Üstçavus Ünal Sipahi'nin cenazesi Izmir'de topraga verildi.

Sehidin Türk bayragina sarili naasi, Kemalpasa Binali Yildirim Millet Bahçesi Abdulkadir Kanat Camisi'ne getirildi. Sehidin esi Sevgi Sipahi, babasi Nihat Sipahi, annesi Zeynep Sipahi ve kardesleri tabuta sarilarak gözyasi döktü. Sehidin 2 küçük kizi da tabutun basinda yer aldi.

Sehidin esi, "Kurban olurum sana, sen çok güçlüydün askim." diyerek agladi. Sehidin annesi de tabuta sarilarak "Cennet bahçelerinde yasa annem." dedi.

Ögle namazinin ardindan kilinan cenaze namazinin ardindan dualar edildi, helallik alindi.

Sehidin naasi, askerlerin omzunda topçu arabasina konularak konvoy esliginde götürüldügü Kemalpasa Kizilüzüm Mahalle Mezarligi'nda topraga verildi.

Cenaze törenine; sehidin ailesi ve yakinlarinin yani sira Tarim ve Orman Bakan Yardimcisi Ahmet Gümen, Izmir Valisi Süleyman Elban, Ege Ordusu ve Garnizon Komutani Orgeneral Kemal Yeni, AK Parti Gençlik Kollari Genel Baskani ve Izmir Milletvekili Eyyüp Kadir Inan, AK Parti milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya ve Yasar Kirkpinar, CHP Milletvekili Deniz Yücel, MHP Milletvekili Tamer Osmanagaoglu, AK Parti Il Baskani Bilal Saygili, MHP Il Baskani Veysel Sahin ile diger ilgililer katildi.