Merrell Belgrad Ultra Trail Istanbul'un tanitim toplantisi yapildiEmrah Altunkaya- Yaklasik bin 700 sporcunun katilmasi beklenen patika kosusu, 9 Eylül'de gerçeklestirilecek - Organizasyon kapsaminda 8-10 Eylül tarihlerinde çesitli etkinlikler düzenlenecek

Merrell Belgrad Ultra Trail Istanbul'un tanitim toplantisi yapildiEmrah Altunkaya- Yaklasik bin 700 sporcunun katilmasi beklenen patika kosusu, 9 Eylül'de gerçeklestirilecek
- Organizasyon kapsaminda 8-10 Eylül tarihlerinde çesitli etkinlikler düzenlenecek

ISTANBUL (AA) - Türkiye Atletizm Federasyonunun 2023 yili yaris takvimlerinde yer alan ve Istanbul Büyüksehir Belediyesinin (IBB) destegi, Merrell'in isim sponsorluguyla 9 Eylül'de düzenlenecek patika kosusu Merrell Belgrad Ultra Trail Istanbul'un tanitim toplantisi gerçeklestirildi.

Point Hotel Bosphorus'da yapilan basin toplantisinda, Olgar Sirketler Grubu Genel Müdürü Baris Andirinli, IBB Spor Istanbul Pazarlama Müdürü Ebru Derindere, Merrell Uluslararasi Satis Müdürü Kamal Jagatia ve Ispanyol atlet Roger Comellas Espelt ile yetkililer hazir bulundu.

Organizasyonla ilgili bilgi veren Baris Andirinli, bu sene ilk kez düzenlenecek yaris sayesinde Istanbul'a uluslararasi bir etkinlik daha kazandirmayi amaçladiklarini belirterek, "Istanbul'da ilk kez tarihi kemerlerin altinda ve el degmemis ormanlarda kosulacak. Bu da Istanbul için önemli bir kazanim olacak. Tüm paydaslara tesekkür ederiz. Tüm sporseverleri yarisa bekliyoruz." dedi.

IBB Spor Istanbul Pazarlama Müdürü Ebru Derindere konusmasinda, yarisi geleneksel hale getirmek istediklerini aktararak, "Bu yarisin bir parçasi olmak gurur verici. Amacimiz sehre hareket katmak. Bu gibi degerli organizasyonlara destek vermekten mutluyuz. Sporculara harika bir deneyim yasatmak istiyoruz. Istanbul açisindan da güzel bir tanitim olacak." ifadelerini kullandi.

Organizasyonun isim sponsoru Merrell'in Uluslararasi Satis Müdürü Kamal Jagatia, 40 seneyi askin bir deneyime sahip olan Merrel markasinin son dönemde patika kosusu ürünleri ile öne çiktiginin altini çizerek, "Merrell çok önemli elit atletlere sahip. Bu atletler önemli basarilara imza atti. Merrell Belgrad Ultra Trail de birçok parkurun oldugu önemli bir etkinlik. Burada oldugum için çok mutluyum." seklinde konustu.

Patika kosusunun önde gelen isimlerinden Ispanyol atlet Roger Comellas Espelt, kendisini 30 kilometre parkurunda heyecan verici bir yarisin bekledigini vurgulayarak, "Ispanyol arkadasim da bu yarista 30 kilometre kosacak. Çok rekabetçi Türk atletlerle yarisacagini belirttim. Hepimiz için burada yarismak gerçekten keyifli olacak." açiklamasini yapti.

Merrell Belgrad Ultra Trail Sportif Direktörü Özgür Tetik ise "Yarisin önemi büyük. Yillardir Istanbul'da büyük bir arazi kosusu olmasini istiyorduk. Dogada olmayi çok seviyoruz. Dogayi ve sporu seven insanlarin bu yarisa katki saglayacagini düsünüyorum. Dört parkurumuz var. Rahat kosulabilecek parkurlara sahibiz. Tamamina yakini orman içinde geçen ve hayvanlarla iç içe olacagimiz keyifli bir yaris olacak." seklinde görüs belirtti.


- Etkinlik 3 gün sürecek

Sehrin içerisinde doga, spor ve eglenceyi bir araya getiren Merrell Belgrad Ultra Trail Istanbul patika kosusu etkinligi, festival havasinda 3 gün sürecek.

Organizasyon 8 Eylül Cuma günü bir dizi etkinlikle baslayip, 9 Eylül Cumartesi günü 5 kilometre, 15 kilometre, 30 kilometre ve 60 kilometre yarislariyla sürecek. 10 Eylül Pazar günü ise yine çesitli etkinlikler düzenlenecek.

Starti Kemerburgaz Kent Ormani'nda verilecek yarislara katilmasi beklenen yaklasik bin 700 sporcu, büyük kismi Kuzey Ormanlari'nda bulunan parkurda vadi ve patikalari geçecek.