Israil güçlerinin Bati Seria'da öldürdügü Filistinli gencin cenazesi topraga verildiQais Omar Darwesh Omar,Halime Afra Aksoy

Israil güçlerinin Bati Seria'da öldürdügü Filistinli gencin cenazesi topraga verildiQais Omar Darwesh Omar,Halime Afra Aksoy

TULKEREM (AA) - Israil güçlerinin, isgal altindaki Bati Seria'da yer alan Tulkerem kentine bagli Nur Sems Mülteci Kampi'na düzenledigi baskinda öldürdügü Filistinli genç son yolculuguna ugurlandi.

Israil askerlerinin bu sabah Nur Sems Mülteci Kampi'na düzenledigi baskinda öldürülen 21 yasindaki Ayid Semih Halid Ebu Harb'in naasi, hastane morgundan alinarak dogdugu yer olan kampa getirildi.

Yüzlerce Filistinlinin katildigi cenaze töreninin ardindan Ebu Harb'in naasi kamptaki mezarlikta topraga verildi.

Cenazeye katilan Filistinliler, "Israil'in suçlarina tepki gösteren" sloganlar atti.

Filistin Saglik Bakanligi, Israil güçlerinin Nur Sems Mülteci Kampi'na düzenledigi baskinda açtigi ates sonucu Ebu Harb'in hayatini kaybettigini, bir kisinin agir yaralandigini bildirmisti.

Görgü taniklari da Israil güçlerinin beraberinde bölgeye getirdikleri is makineleri ile yollari kazdigini ve yol kenarlarindaki Filistinlilere ait araçlara, dükkanlara zarar verdigini ifade etmisti.

Isgal altindaki Bati Seria'da yer alan belde ve köyler, birkaç aydir bölgedeki Yahudi yerlesimcilerin yani sira Israil güçlerinin yogun baskinlarina ve saldirilarina maruz kaliyor.