Inegölsporlu iki eski futbolcu, sike sorusturmasinda tutuklandiUgur Çiçek

Inegölsporlu iki eski futbolcu, sike sorusturmasinda tutuklandiUgur Çiçek

BURSA (AA) - TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Inegölspor, daha önce takimin formasini giyen iki eski kalecinin de aralarinda oldugu 5 süphelinin, sike sorusturmasinda tutuklandigini duyurdu.

Inegölspor Kulübünden yapilan açiklamada, 20 Aralik 2022'de kalecileri Emre Selen ve Sercan Çobanoglu'nun Inegölspor aleyhine sike yaptiklari iddiasiyla Inegöl Cumhuriyet Bassavciligina suç duyurusunda bulunuldugu hatirlatildi.

Buna iliskin Inegöl Cumhuriyet Bassavciliginca yürütülen sorusturma kapsaminda Bursa Emniyet Müdürlügü Kaçakçilik ve Organize Suçlarla Mücadele Subesine bagli ekiplerin, iki oyuncunun da aralarinda oldugu 6 süpheliyi gözaltina aldigi belirtilen açiklamada, su ifadelere yer verildi:

"Adi geçen süpheliler ve diger 4 süphelinin ifadeleri alinip, Emre Selen ve Sercan Çobanoglu'nun dahil oldugu 5 kisi tutuklama talebiyle, bir süpheli de adli kontrol talebiyle Inegöl Sulh Ceza Hakimligine sevk edilmistir. Inegöl Sulh Ceza Hakimligince tutukluluga sevk edilen kaleciler Emre Selen, Sercan Çobanoglu, K.S, S.S.S. ve C.S. ayni gün tutuklanarak cezaevine gönderilmistir. Isbu alçak eylemler nedeniyle, Inegöl sehri, Inegölspor Kulübü ve Inegölspor taraftarlari olarak oldukça zarar görmüs, menfaatlerimiz zedelenmistir. Yine de kulübümüze karsi bu haince eylemi yapanlarin bu asamada adalet önünde gereken muameleyi görmeleri bizi bir nebze mutlu etmistir. Yargilama sonucunda da gerekli cezalari almalari adina her zaman oldugu gibi var gücümüzle çabalayacagiz ve takipçisi olacagiz. Daha önce de ifade ettigimiz gibi Inegölspor camiasinin, sanli taraftarimizin ve yöneticilerimizin emeklerine ihanet edenler hakkinda gerekli mücadeleyi verecegimizi kamuoyunun bilgisine sunariz."