Cumhurbaskani Erdogan, Nahçivan'a gittiMustafa Hatipoglu

Cumhurbaskani Erdogan, Nahçivan'a gittiMustafa Hatipoglu

ISTANBUL (AA) - Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan, Azerbaycan Cumhurbaskani Ilham Aliyev'in daveti üzerine günübirlik çalisma ziyaretinde bulunmak için Nahçivan'a gitti.

Cumhurbaskani Erdogan, "TUR" uçagiyla saat 11.20'de Atatürk Havalimani'ndan Nahçivan'a hareket etti.

Apronda askeri tören kitasini selamlayan Erdogan'i, Cumhurbaskani Yardimcisi Cevdet Yilmaz, Istanbul Valisi Davut Gül ve diger yetkililer ugurladi.

Cumhurbaskani Erdogan'a, Disisleri Bakani Hakan Fidan, Milli Savunma Bakani Yasar Güler, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakani Alparslan Bayraktar, Çevre, Sehircilik ve Iklim Degisikligi Bakani Mehmet Özhaseki, Ulastirma ve Altyapi Bakani Abdulkadir Uraloglu, Ticaret Bakani Ömer Bolat, MIT Baskani Ibrahim Kalin, Cumhurbaskanligi Iletisim Baskani Fahrettin Altun, Cumhurbaskani Basdanismani Büyükelçi Akif Çagatay Kiliç, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve bazi yetkililer eslik etti.

Aliyev ile bas basa görüsecek olan Erdogan, Igdir-Nahçivan Dogalgaz Boru Hatti Temel Atma Töreni'ne katilacak, ortak basin toplantisi ve imza töreni sonrasinda Onarim Üretim Askeri Kompleksi Açilis Töreni'ne istirak edecek.