Buse Egitim Kurumlari yeni egitim ögretim yilina hazirErgin Garip- Buse Egitim Kurumlari'nda ögrencilerin yetenek gelisimlerini saglayacak, matematik, okuma-yazma, doga bilimleri, görsel sanatlar, teknoloji ve spor alaninda yetenek gelisimi temelli programlar uygulaniyor

Buse Egitim Kurumlari yeni egitim ögretim yilina hazirErgin Garip- Buse Egitim Kurumlari'nda ögrencilerin yetenek gelisimlerini saglayacak, matematik, okuma-yazma, doga bilimleri, görsel sanatlar, teknoloji ve spor alaninda yetenek gelisimi temelli programlar uygulaniyor

ISTANBUL (AA) - Buse Egitim Kurumlari 25. yilinda verdigi kaliteli ve özverili egitim ile çeyrek asra imza atarken, büyümeye devam ediyor.

Buse Egitim Kurumlari'ndan yapilan açiklamaya göre, Ankara Yenimahalle Park Çiftlikte açilan yeni kampüsünde ögrencileri ile bulusmak için geri sayim yapan Buse Bilim Koleji, yesillikler içerisinde olan bahçe siniflari, fen ve teknoloji atölyeleri ve yatay mimarisi ile ögrencilerine huzurlu ve kaliteli bir ortamda egitim vermeyi amaçliyor.

Kuruldugu günden itibaren egitimde kaliteye önem veren kurum, sahasini daha da genisleterek ögrencileri için imkanlar sunmaya devam ediyor.

Okul, sadece fiziksel imkanlari ve nitelikli egitim kadrosu ile degil, egitimde uyguladigi uluslararasi programlar ile de ögrencilerine üst seviyede çalismalar yapma olanagi sunuyor.

Bu kapsamda Uluslararasi Bakalorya IB ilk yillar programi olan PYP ile dünyanin her yerinde geçerli diplomalarla mezun olan ögrencilerin ufku daha da genis bir alana yayilacak. Dünya çapinda birçok ülkede geçerliligi olan IB Programi ile egitim ve ögretim üst kalitede devam ediyor.

Buse Egitim Kurumlari'nda ögrencilerin yetenek gelisimlerini saglayacak, matematik, okuma-yazma, doga bilimleri, görsel sanatlar, teknoloji ve spor alaninda yetenek gelisimi temelli programlar uygulaniyor.

Üst düzey düsünme, yasam becerileri, duygusal ve sosyal gelisim, degerler egitimi, hafiza oyunlari, drama, satranç ve tiyatro gibi etkinlikler ile ilkokul çagindan itibaren bireyin yetenek gelisimi destekleniyor ve birey yetenekleri dogrultusunda yönlendiriliyor.

- Ögrenci odakli egitim anlayisi

IB Diploma Programi, ögrenciyi dünya sahnesine adapte eden ve dünyada önde gelen egitim kurumlari tarafindan taninan bir program olarak biliniyor. Birey olarak kendini gerçeklestirmeyi saglayan sistem, ögrencileri sinif disindaki etkinliklere yönlendirerek duygusal ve sosyal gelisimin saglanmasi için firsat veriyor.

Buse Bilim Koleji, 45 aydan itibaren baslayan yas gruplari ile okul öncesi ve ilkokul kademelerinde ögrenci kabulü yapiyor. Ögrenci odakli egitim anlayisiyla dünya çapinda kabul görmüs bir program olan IB ile asamali ve esnek müfredati kapsayan, destekleyici ders materyallerini ögrencilere ulastirarak dünya vatandasi yetistirmeyi amaçliyor.

Buse Egitim Kurumlari, IB Programi ile dünyayi taniyan, birbirlerini anlayabilen, milli ve manevi degerlerinin farkinda olan, dünyanin saygin üniversitelerinin aradigi ölçütlere uygun bir anlayisla yetisen ve bu üniversitelere kosulsuz kabul edilen bireyler yetistirmeye devam ediyor.