DİKKAT SAĞANAK YAĞIŞ VE KAR GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava durumu raporuna göre açıklamaya göre, Marmara'nın güneyi, Trakya, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Doğu Kara...

DİKKAT SAĞANAK YAĞIŞ VE KAR GELİYOR Yaşam

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava durumu raporuna göre açıklamaya göre, Marmara'nın güneyi, Trakya, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Uşak Kütahya, Afyonkarahisar, Bolu, Düzce, Karabük ve Çorum çevrelerinde sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Hakkari ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar, Hakkari çevrelerinde ise yoğun kar şeklinde olacağı öngörülüyor.

Antalya'nın doğusu, Mersin, Diyarbakır, Tunceli, Elazığ'ın doğusu,Mardin'in batısı ile Şanlıurfa'nın doğusunda görülecek yağışların kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde ise sabah ve gece saatlerinde sis ve pus hadisesi ile birlikte doğu kesimlerde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

 

Meteoroloji'den yapılan değerlendirmeye göre yurdun hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyorken güney bölgeler ile kuzeybatı kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı belirtildi.

Rüzgar, genellikle doğu ve güneydoğu, kuzeybatı kesimlerde kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, sabah saatlerinde Batı Akdeniz'in kıyı kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

YURTTA HAVA DURUMU

Marmara Bölgesi'nin bugün çok bulutlu ve Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Kocaeli, Bursa, Yalova, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güney kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Ege Bölgesi'nin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyorken kıyı kesimlerinin bu sabah saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar çevrelerinin öğleden sonra aralıklı yağmurlu geçeceği ve bölgenin iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Akdeniz Bölgesi'nin bugün çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerinin gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın doğusu ve Mersin çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın sabah saatlerinde Batı Akdeniz kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesi'nin de bugün çok bulutlu geçmesi bekleniyor ve Sivas dışında bölge genelinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ve pus bekleniyor.

Karadeniz Bölgesi'nde çok bulutlu hava hakim olurken bölgede aralıklarla yağmurun etkili olması bekleniyor. Batı Karadeniz'de Düzce, Bolu ve Karabük çevrelerinin aralıklı yağmurlu ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Çorum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar, Çorum çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve puslu hadisesi bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Elazığ'ın doğusu ve Tunceli çevrelerinde kuvvetli, Hakkari çevrelerinde yoğun olmak üzere bölgenin doğu kesimlerinde ve yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar; diğer yerlerde yağmur şeklinde gerçekleşmesi bekleniyor. Bölge genelinde yer yer sis ve pus ile birlikte kuzey ve doğusunda buzlanma ve don bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bugün çok bulutlu, Diyarbakır, Mardin'in batısı ve Şanlıurfa'nın doğusunda kuvvetli olmak üzere, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

Milli Gazete

 • Reklam ajansı sahibi eşine not bırakıp 11. kattan atlayıp...
 • Necip Alkan vefat etti
 • FETÖ’nün GATA yapılanmasına 5 ilde operasyon
 • Asgari ücret bugün belli oluyor
 • İstanbul’da 32 adrese narkotik operasyonu: 40 gözaltı
 • 170 yıllık tarihi konak alevlere teslim oldu
 • 7 ilde PKK/KCK operasyonu: 16 gözaltı
 • Aykut Kocaman'dan VAR tepkisi
 • Konyaspor ilk yarıyı 1 puanla kapattı
 • Güneş enerjisi sistemi elektrik üretimine başladı
 • Beyşehir'de martılardan görsel şov
 • AK PARTİLİ BELEDİYEDEN USULSÜZ RESTORASYON!
 • Eğlence mekanı çıkışı silahlı kavga: 3 yaralı
 • Trump: Erdoğan söylediğini yapacak biri
 • İHH'dan 176 bin öğrenciye kitap desteği
 • Korunmaya Muhtaç Çocukları Koruma Derneği'nde görev değişimi
 • Elazığ'ın Çaydaçıra Gecesi Konya'da yapıldı
Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom