Çöpe atılan çuvaldan köpek yavruları çıktı

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde çöp konteynerinin içinde bulunan çuvalın içerisinden 6 yavru köpek çıktı. Çöpe atıldığı tespit edilen çuvaldaki köpekler, kontrolleri ve bakımları yapılmak üzere veterinere bırakıldı.Manisa Celal Bayar Üniversitesi Alaşehir Meslek Yüksek Okulu 2. sınıf öğrencileri Ayşegül Oktay ve Sudenaz Vural, okul çıkışında eve gitmek üzere yürürken yol kenarında bulunan çöp konteynerinden bir ses duydular.Sesin çöpteki ağzı açık çuval ve yanındaki poşetten geldiğini fark eden gençler, üzerinde kan lekesi bulunan çuval ve yanındaki poşette 6 köpek yavrusu olduğunu gördü.Öğrenciler, ilgili kişileri arayacak yardım isterken yeni doğmuş ve hala üzerinde kan olan yavru köpekler özel bir veteriner kliniğine götürüldü.Yavrular klinikte tedavi edilip bakıma alınırken sağlık durumları iyi olduğu öğrenildi.

Çöpe atılan çuvaldan köpek yavruları çıktı
Çöpe atılan çuvaldan köpek yavruları çıktı

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde çöp konteynerinin içinde bulunan çuvalın içerisinden 6 yavru köpek çıktı. Çöpe atıldığı tespit edilen çuvaldaki köpekler, kontrolleri ve bakımları yapılmak üzere veterinere bırakıldı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Alaşehir Meslek Yüksek Okulu 2. sınıf öğrencileri Ayşegül Oktay ve Sudenaz Vural, okul çıkışında eve gitmek üzere yürürken yol kenarında bulunan çöp konteynerinden bir ses duydular.
Sesin çöpteki ağzı açık çuval ve yanındaki poşetten geldiğini fark eden gençler, üzerinde kan lekesi bulunan çuval ve yanındaki poşette 6 köpek yavrusu olduğunu gördü.
Öğrenciler, ilgili kişileri arayacak yardım isterken yeni doğmuş ve hala üzerinde kan olan yavru köpekler özel bir veteriner kliniğine götürüldü.
Yavrular klinikte tedavi edilip bakıma alınırken sağlık durumları iyi olduğu öğrenildi.