VakifBank'ta Ogbogu ve Cansu Özbay, CEV Sampiyonlar Ligi zaferini anlattiBozhan Memis- ABD'li oyuncu Chika Ogbogu: - "Biz en iyi takim oldugumuzu biliyoruz ve kendimizi çok sansli hissediyoruz" - Pasör Cansu Özbay: - "Cumhuriyet'in 100. yilinda böyle güzel bir kupayla sezonu kapatmak hepimizi ekstra mutlu ediyor"

VakifBank'ta Ogbogu ve Cansu Özbay, CEV Sampiyonlar Ligi zaferini anlattiBozhan Memis- ABD'li oyuncu Chika Ogbogu:
- "Biz en iyi takim oldugumuzu biliyoruz ve kendimizi çok sansli hissediyoruz"
- Pasör Cansu Özbay:
- "Cumhuriyet'in 100. yilinda böyle güzel bir kupayla sezonu kapatmak hepimizi ekstra mutlu ediyor"

ISTANBUL (AA) - BOZHAN MEMIS - Voleybol Kadinlar CEV Sampiyonlar Ligi'nde sezonu zirvede tamamlayan VakifBank'in 2 önemli ismi Chika Ogbogu ve Cansu Özbay, elde edilen basarinin ardindan yasanan duygulari anlatti.

AA muhabirine açiklamada bulunan oyunculardan ABD'li Chika Ogbogu, CEV Sampiyonlar Ligi'ni kazanmanin muhtesem bir his oldugunu belirtti.

Çok zor bir maça çikacaklarini bildiklerini ama basaracaklarina inandiklarini söyleyen Ogbogu, "Muhtesem bir takimiz. Bazi arkadaslarimiz aramizdan ayrilacak. Bu nedenle üzgünüz ama ayni zamanda da sampiyon oldugumuz için çok mutluyuz. Biz en iyi takim oldugumuzu biliyoruz ve kendimizi çok sansli hissediyoruz. Bu sezonun zor olacagini da biliyorduk. Giovanni'nin (Guidetti) söyledigi gibi biz gerçekten sezon boyu çok çalistik. Her maçi kazanacagiz diye bir sey yok. Bazen düsüsler yasayabiliriz ama en iyi takim oldugumuzu bildigimiz için kazanacagimizi da biliyorduk." ifadelerini kullandi.


- "Biz bu finalleri oynayabilen bir takimiz"

VakifBank'ta forma giydigi için dünyanin en sansli oyuncularindan oldugunu dile getiren Ogbogu, "Burada harika oyuncularla birlikteyim. Onlar benim sadece takim arkadasim degil, ayni zamanda ailem, kardeslerim gibi oldu. Yine öyle hissediyorum ve o nedenle duygusal anlar yasadik." diye konustu.

Sultanlar Ligi'nde 2 maçta da 3-0 maglup olduklari Eczacibasi Dynavit karsisinda Avrupa sampiyonlugunu kazanmalarina deginen Ogbogu, "Lig maçlarina oranla tam olarak fark ne oldu bilemiyorum ama daha büyük bir sahnedeydik. Biz bu finalleri oynayabilen bir takimiz. Bu finallerde her seyinizi vermelisiniz. Biz de sezon sonuna geldigimizde zirveye çikmistik ve bu zirveyi performansimizla kazandik." açiklamasini yapti.


- Özbay: "Çok mutluyum, çok sevinçliyim, biraz da duygusalim"

VakifBank'in milli pasörü Cansu Özbay, üst üste 2. kez CEV Sampiyonlar Ligi'ni kazanmanin çok büyük bir basari oldugunu vurguladi.

Yasadigi duyguyu "Inanilmaz bir his." diyerek yorumlayan Cansu Özbay, "Çok mutluyum, çok sevinçliyim, biraz da duygusalim. Çünkü aramizdan ayrilan arkadaslarimiz var. 'Anlatilmaz yasanir' derler ya, sanirim öyle bir sey. Cumhuriyet'in 100. yilinda böyle güzel bir kupayla sezonu kapatmak hepimizi ekstra mutlu ediyor. Çok zor, çok agir bir sezondu herkes için. Çok güzel dostluklar kuruldu kisa süre içinde. Bir pasör olarak herkesle iletisimim iyi oldugu için böyle seylerden en çok da ben etkileniyorum diyebilirim." açiklamasini yapti.


- "Fenerbahçe karsisinda bambaska duygularla sahaya çiktik ve kazandik"

CEV Sampiyonlar Ligi yari final ilk maçinda Fenerbahçe Opet'e 3-0 kaybetmelerinin ardindan çok üzüldüklerini vurgulayan Cansu Özbay, söyle devam etti:

"Fenerbahçe Opet, ilk maçta 3-0'lik çok net bir galibiyetle bize karsi kazandi. Çok iyi oynadilar. Sahaya hiçbir sey koyamadik. Çünkü bizi oynatmadilar. Ancak ikinci maça hem taktik hem de zihinsel olarak daha iyi hazirlandigimizi düsünüyorum. Çok inandik maçi kazanabilecegimize. Fenerbahçe karsisinda bambaska duygularla sahaya çiktik ve kazandik."

Yari finalde ve finalde, Türk takimlarina karsi oynamalariyla ilgili ise basarili oyuncu, "Mental olarak önemli maçlara çikmak her zaman zordur. Takimlarla daha çok oynadikça, nerede ne yapacaklarini daha çok ögreniyorsunuz. Bu da avantaja dönüsebiliyor." degerlendirmesinde bulundu.