Teknik direktör Riza Çalimbay, Sivasspor ile yollarini ayirdi: (2)Serhat Zafer,Halife Yalçinkaya- "Kimseye kirginligim kesinlikle yok, çalistigim bütün arkadaslarimizi, baskanimizi, yönetimimizi, hepsini seviyorum. Güzel bir sekilde buradan ayriliyoruz ama tekrar gelmek üzere"- "Çok mutlu ve basarili bir 4 yil geçirdik. Bana göre son 10 yilin en iyi takimi Sivasspor'dur"

Teknik direktör Riza Çalimbay, Sivasspor ile yollarini ayirdi: (2)Serhat Zafer,Halife Yalçinkaya- "Kimseye kirginligim kesinlikle yok, çalistigim bütün arkadaslarimizi, baskanimizi, yönetimimizi, hepsini seviyorum. Güzel bir sekilde buradan ayriliyoruz ama tekrar gelmek üzere"- "Çok mutlu ve basarili bir 4 yil geçirdik. Bana göre son 10 yilin en iyi takimi Sivasspor'dur"

SIVAS (AA) - Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Riza Çalimbay, kirmizi-beyazli kulüple güzel bir sekilde yollarini ayirdigini, kimseye kirgin olmadigini söyledi.

Çalimbay, Sivas 4 Eylül Stadi'nda düzenledigi basin toplantisinda, son 4 sezonda Sivasspor'un tarihinde olmayan basarilar kazandiklarini belirtti.

Bu basarilarda yönetim ve taraftarin da çok büyük katkisi oldugunu vurgulayan Çalimbay, "Son 4 sezonda 191 resmi maça çiktik. Dünya kulüpler siralamasinda Trabzonspor, Galatasaray ve Besiktas'in üstünde puanlar aldik. Bu, gurur duydugumuz seylerden biri. Büyük kulüpler bile 3 sene üst üste Avrupa'ya gidemiyor, Anadolu takimi olarak biz gittik." dedi.

Çalimbay, isini çok sevdigini dile getirerek, "Futbolculuk hayatimda da tek bir takimda oynadim ve takimimin en çok oynayan oyuncusu oldum. Antrenörlük kariyerimde de 633'üncü maçima çiktim, en çok maça çikan antrenör oldum. Bunlarin hepsi istikrar, kendimi övmek için degil, sadece isimi sevdigim için." diye konustu.

Görev yaptigi yerde kisa süreli kalma gibi bir düsüncesinin hiçbir zaman olmadigini anlatan Çalimbay, söyle devam etti:

"Ama bazen öyle seyler çiktigi zaman da hem kulübe hem de baska yere zarar gelmemesi için oradan ayrilabiliyoruz. Sivas kendi memleketim, çok sevdigim bir yer. Basarili sekilde gelip, basarili sekilde gitmek çok önemli. Hem Avrupa hem Türkiye Kupasi hem ligi götürmek kolay degildi. Avrupa'ya giden takimlarin birçogu küme düstü. Hiçbir zaman transferde çok büyük paralar harcayip oyuncu alamadik. Kulübümüzün bütçesine göre hareket ettik, buradaki dengeyi bozmadan çok iyi arkadaslar aldik."

- "Burasi benim memleketim, her zaman gelirim"

Çalimbay, görevi süresince kendilerine destek olan taraftarlara, Sivasspor Kulübü Baskani Mecnun Otyakmaz ve yönetim kurulu üyelerine tesekkür etti.

Yasadiklari sikintilari birlikte astiklarinin altini çizen Çalimbay, sunlari kaydetti:

"Çok güzel 4 sezon geçirdik, simdi ayrilmak istiyoruz. Kimseye kirginligim kesinlikle yok, çalistigim bütün arkadaslarimizi, baskanimizi, yönetimimizi, hepsini seviyorum. Güzel bir sekilde buradan ayriliyoruz ama tekrar gelmek üzere. Burasi benim memleketim, her zaman gelirim ama bu sirada belirli bir süre buradan ayrilmak istiyorum. Çok mutlu ve basarili bir 4 yil geçirdik. Bana göre son 10 yilin en iyi takimi Sivasspor'dur. Her seye ragmen Avrupa'ya giden, Türkiye Kupasi'ni alan ve ligde de iyi giden bir takim olduk. Çok istikrarli bir sekilde de ligi bitirdik. Bana göre en zor bu seneydi, bu sene de krizi çok iyi sekilde yönettik ve takimimizi ligde tuttuk."

- "Hiçbir takimi yari yolda birakmam"

Riza Çalimbay, kulübün kongre süreci öncesi yönetimin önünü açmak istedigini ve mukavelesi bittigi için ayrilma karari aldigini aktararak, "Ayriligin belirli bir süre iyi olacagina inaniyorum, ondan sonra insallah tekrar gelebiliriz." ifadelerini kullandi.

Kendisine yeni sezonda gelecek teklifleri degerlendirecegini belirten Çalimbay, ligin 6. haftasindaki ayrilik açiklamasinin ardindan yönetimle görüstügünü ancak yönetimin kendisini birakmadigini anlatarak, "Hiçbir takimi yari yolda birakmam, Sivas'i mümkün degil birakmam. Bu takim iyi de gitse, zaman zaman takilsak da kendime güveniyorum, dedim." diye konustu.

- "Bir yerdeyken baska bir takimla görüsmem mümkün degil"

Bir yerde görev yaparken hiçbir zaman baska bir kulüple görüsme yapmadigini vurgulayan Çalimbay, konusmasini söyle sürdürdü:

"Burada isimi bitirir ondan sonra gelir konusurum. Kimseyle bir sikintim yok, baskanimiza, baskan vekilimiz Erdal Bey'e ve taraftara çok saygiliyimdir. Kimseyle de hiçbir zaman kötü olmamisimdir, saygisizlik yapmamisimdir. Ben ve ekibim, gittigimiz her yerde arkamizda kocaman bembeyaz bir sayfa birakiriz, kimse bizim arkamizdan konusamaz. Arkamizdan konusan yalan söylüyordur. Ne parada ne baska bir seyde gözümüz var, benim için basari daha önemli. Herkesin kafasinda Sivasspor düstü düsecek gibi düsünceler varken biz 15-20 gün uyku bile uyumuyoruz. Günümüz, her seyimiz takimla geçiyor. Sorumluluk almisiz, bunu bizim tamamlamamiz gerekiyor. Bir yerdeyken baska bir takimla görüsmem mümkün degil, bana yakismaz. Gelecek sezonla ilgili teklifler geldigi zaman ona göre degerlendiririz."

Riza Çalimbay, Sivasspor için her zaman göreve hazir oldugunu sözlerine ekledi.

(Bitti)