Muslu aileler çocuklari için HDP önündeki eylemlerini sürdürdüSabri Yildirim

Muslu aileler çocuklari için HDP önündeki eylemlerini sürdürdüSabri Yildirim

MUS (AA) - Mus'ta çocuklarinin, terör örgütü PKK tarafindan daga götürülmesinden HDP'yi sorumlu tutan aileler, partinin il baskanligi önünde oturma eylemi yapti.

Çocuklarina kavusma ümidiyle Diyarbakir annelerinin baslattigi eyleme destek veren aileler, her hafta çarsamba günü yaptiklari eylemlerini sürdürdü.

HDP Il Baskanligi binasi önünde bir araya gelen aileler, "Halk düsmani parti", "Evlatlarimizi vereceksiniz", "Ha HDP ha PKK", "Türk-Kürt kardestir, HDP kallestir", "Halki dolandiran parti", "Anneler direniyor", "Artik yeter yakamizdan düsün" ve "Yeter artik evlatlarimizi birakin" yazili pankartlar açti.

Anne ve babalar, fotograflarini tasidiklari çocuklarina teslim olmalari için seslerini duyurmaya çalisti.

Anne Ayten Koçhan, 8 yildir çocugundan haber alamadigini belirterek, "Çocugumu istiyorum. Onlardan mal, mülk veya para istemiyorum. Bizler cigerlerimiz için buradayiz, baska da bir sey degil. Tek bir çocuk dagda kalmayincaya kadar eylemimize devam edecegiz. Ersin oglum, beni duyuyorsan dön gel. Gel teslim ol, yolunuz yol degildir. Onlar sizleri kandiriyorlar. Gelin devletinize teslim olun." dedi.

Baba Halit Altun da "Yillardir evlat hasreti çekiyoruz. Bunca yildir bizler evlatlarimiz için HDP'nin kapilarinda nöbet tutuyoruz. Çocuklarimizin sorumlulugu onlarda. HDP sunu bilsin ki çocuklarimiz getirilinceye kadar nöbetimizden ve davamizdan vazgeçmeyecegiz. Sonuna kadar bizler davamizin pesindeyiz. Yilanin basi HDP ile PKK'dir. HDP'nin PKK'dan hiçbir farki yoktur. Bunu herkes bilsin." ifadelerini kullandi.