Mugla'da depremzede kadinlara karanfil dagitildiAli Riza Akkir,Sabri Kesen,Ali Balli,Osman Akça

Mugla'da depremzede kadinlara karanfil dagitildiAli Riza Akkir,Sabri Kesen,Ali Balli,Osman Akça

MUGLA (AA) - Mugla ve ilçelerinde konaklayan depremzede kadinlara, 8 Mart Dünya Kadinlar Günü dolayisiyla karanfil verildi.

Fethiye Emniyet Müdürlügünce düzenlenen etkinlikte Ilçe Emniyet Müdürü Kayhan Dadasoglu, misafirhanede kalan kadinlari ziyaret etti. Kadinlarin gününü kutlayan Dadasoglu, karanfil dagitti.

Öte yandan ilçe genelinde 8 Mart dolayisiyla farkli etkinlikler düzenlendi. Polis ekiplerince yapilan uygulamada sürücüler trafik kuralarina uymalari konusunda uyarildi ve kadinlara karanfil verildi.

Marmaris'te de depremzedelerin konakladigi otel yöneticileri, kadinlara karanfil verdi.

19 Mayis Gençlik Meydani'nda ise Ilçe Emniyet Müdürlügü, Ilçe Jandarma Komutanligi ve Ilçe Saglik Müdürlügü stant açarak, misafir depremzedelerin yani sira Marmaris'te yasayan kadinlara karanfil ve brosür dagitti. Stantlarda ilçenin kadin idarecileri de görev alarak kadinlara kurumlari hakkinda bilgi sundu.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü Dernegince düzenlenen etkinlikte, Belediye Baskani Ahmet Aras tarafindan Bodrumspor Coenda Medical Kadin Voleybol Takimi ile ilçede misafir edilen Gaziantep ekiplerinden Adam Voleybol Takimi'nin kadin sporcularina çiçek hediye edildi.

Mugla'da, Mor Pedal Kadin Bisiklet Dernegi üyeleri, 8 Mart Dünya Kadinlar Günü'nde depremzede kadinlari agirladi. Il Halk Kütüphanesi paydasliginda düzenlenen etkinlikte, gönüllü üyeler, KYK yurtlarinda ikamet eden 35 deprem magduru kadin ile bir araya geldi.

Programda depremzede kadinlar, müzeyi ve tarihi Arasta Çarsisi'ni gezdi, kütüphaneyi ziyaret etti.

Dernegin baskani Yasemin Duygulu, gazetecilere, amaçlarinin depremzede kadinlarin gözyaslarina ortak olmak degil onlari gülümsetmek oldugunu ifade etti.

Il Halk kütüphanesi Müdürü Pinar Dengiz de bu etkinlikle "Kitap en iyi arkadastir" temasini vurgulamak istediklerini söyledi.