Master milli atlet Sensoy çifti basarilariyla örnek oluyorOktay Özden,Zehra Tekeci- Sampiyonluklari ve rekorlari bulunan 80 yasindaki Çiçek Solon Sensoy: - "Gençlere örnek olabiliyorsak ne mutlu bize. Madalyalarimizin sayisini bilmiyoruz. Madalyalar evimizi, örnek olmak kalbimizi süslüyor" - 85 yasindaki Oktay Sensoy: - "Daha önce kosarken kalp krizi geçirdigim ve bypass oldugum için bu sezon kosuyu biraktim. Simdilerde sadece yürüyüs yarislarinda mücadele ediyorum"

Master milli atlet Sensoy çifti basarilariyla örnek oluyorOktay Özden,Zehra Tekeci- Sampiyonluklari ve rekorlari bulunan 80 yasindaki Çiçek Solon Sensoy: 
- "Gençlere örnek olabiliyorsak ne mutlu bize. Madalyalarimizin sayisini bilmiyoruz. Madalyalar evimizi, örnek olmak kalbimizi süslüyor"  
- 85 yasindaki Oktay Sensoy: 
- "Daha önce kosarken kalp krizi geçirdigim ve bypass oldugum için bu sezon kosuyu biraktim. Simdilerde sadece yürüyüs yarislarinda mücadele ediyorum"

ANTALYA (AA) - Antalya'da yasayan sampiyon master milli atletler 80 yasindaki Çiçek Solon Sensoy ile 85 yasindaki esi Oktay Sensoy, pistlerde kazandiklari basarilarla gençlere örnek oluyor.

Bugüne kadar katildiklari ulusal ve uluslararasi yarismalarda birçok sampiyonluklari, dereceleri bulunan Sensoy çifti, Polonya'da gelecek yilin mart ayinda yapilmasi planlanan Masterler Avrupa Salon Atletizm Sampiyonasi'na yeni basarilar için hazirlaniyor.

Haziran ayinda Anadolu Üniversitesi Açikögretim Fakültesi Spor Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Çiçek Solon Sensoy, AA muhabirine yaptigi açiklamada, "Esimle birlikte atletizm pistlerinde kazandigimiz derecelerin sayisini bilemiyorum. Güllede, 100 metrede rekorlarim var. Bunlar 80 yas rekorlari. Rekor kirmak, sampiyon olmak yetmiyor. Hep daha iyi dereceyi elde etmeyi istiyoruz. Sporun bizim hayatimizdaki yeri hep ön planda. Bütün yasamimiz beslenmemizden, saglik kontrolüne kadar hepsi spora endekslenmis durumunda." diye konustu.

Madalyalarinin evlerini süsledigini dile getiren Sensoy, "Gençlere örnek olabiliyorsak ne mutlu bize. Madalyalarimizin sayisini bilmiyoruz. Madalyalar evimizi, örnek olmak kalbimizi süslüyor. Bizi görenler spora basliyor. 7-8 yasindaki çocuklar bile örnek aliyor. O da mutluluk verici." dedi.

Sensoy, 1965'te kosmaya basladigini, her yarista ilk günkü heyecani yasadigini, depara kalkarken bacaklarinin titredigini söyledi.


- Oktay Sensoy: "Esimle gittigimiz her yarismada ayni heyecani yasiyoruz"

Oktay Sensoy da yillardir esiyle yarismalara katilmanin gururunu yasadigini anlatti.

Masterler Avrupa Salon Atletizm Sampiyonasi için hazirliklari siki tuttuklarini vurgulayan Sensoy, söyle konustu:

"Daha önce kosarken kalp krizi geçirdigim ve bypass oldugum için bu sezon kosuyu biraktim. Simdilerde sadece yürüyüs yarislarinda mücadele ediyorum. Benim 5, 20 kilometre yürürken sarf ettigim eforu, esim 18 saniyede 100 metrede, 200 metrede yapiyor. Esimle gittigimiz her yarismada ayni heyecani yasiyoruz."

Doktorlarin kendisine kalp kaslarinin ve cigerlerinin çok kuvvetli oldugunu söyledigini aktaran Sensoy, herkese düzenli spor yapmayi, saglikli beslenmeyi ve uyku düzenlerini bozmamayi tavsiye etti.