Curling Süper Lig müsabakalari Erzurum'da basladiYunus Hocaoglu- Kentin Palandöken ilçesindeki Yenisehir 500'lük Buz Salonu'nda düzenlenen müsabakalara 10 ilden 80 sporcu katiliyor

Curling Süper Lig müsabakalari Erzurum'da basladiYunus Hocaoglu- Kentin Palandöken ilçesindeki Yenisehir 500'lük Buz Salonu'nda düzenlenen müsabakalara 10 ilden 80 sporcu katiliyor

ERZURUM (AA) - Curling Süper Lig müsabakalari, 10 ilden 80 sporcunun katilimiyla Erzurum'da basladi.

Türkiye Curling Federasyonunun faaliyet programinda yer alan müsabakalar, Palandöken ilçesindeki Yenisehir 500'lük Buz Salonu'nda düzenleniyor.

Türkiye Curling Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Akin, AA muhabirine, federasyon olarak Süper Lig maçlariyla sezonu açtiklarini söyledi.

Müsabakalarin kadin ve erkek kategorilerinde oynandigini belirten Akin, "Su anda yaklasik 10 ilden 80 sporcu kadin ve erkek sporcularimiz Süper Lig'de mücadele ediyor. 8 erkek, 8 kadin takim var ve kiyasiya mücadele ediyorlar. Buradaki sampiyonada basarili olanlarin bir kismi zaten milli takimda yer aliyor, bir kismini ise seçme ile milli takima alacagiz. Genç çocuklarimiz da var. Onlar içinde genç milli takim seçmesi olacak." dedi.

Akin, teknik ekip olarak oyunculari izleyerek notlar aldiklarini ve kadin ile erkeklerde Türkiye sampiyonunu belirleyeceklerini dile getirdi.

Amaçlarinin milli takima sporcu yetistirmek oldugunu vurgulayan Akin, "Çünkü milli takimimiz dünyada en üst ligde oynuyor. Bu sene kis olimpiyat sezonu da basladi. Kis olimpiyatlarinda ilk kota yarislarina gidecegiz. Avrupa sampiyonasinin ardindan onun sonucuna göre dünya sampiyonasina katilip olimpiyat kotasi almak istiyoruz. O yüzden bu tür ligler milli takima sporcu kazandirmak açisindan son derece önemli." diye konustu.

Müsabakalar, 11 Ekim Çarsamba gününe kadar devam edecek.