Besiktasli milli futbolcu Didem Karagenç, ligdeki hedeflerini anlatti: Mutlu Demirtastan- "Besiktas'in hedefi her zaman sampiyonluktur" - "(Galatasaray maçi) Besinci haftada bir derbi galibiyeti kazandik. Umarim bu galibiyetin ardindan daha iyi sonuçlar almak için elimizden gelen mücadeleyi vermeye devam edecegiz" - "Derbide daha çok destek beklerdik. Tribünlerin daha çok dolmasini isterdik. Bundan sonraki maçlarimiza bütün taraftarlarimizi davet ediyorum"

Besiktasli milli futbolcu Didem Karagenç, ligdeki hedeflerini anlatti: Mutlu Demirtastan- "Besiktas'in hedefi her zaman sampiyonluktur"
- "(Galatasaray maçi) Besinci haftada bir derbi galibiyeti kazandik. Umarim bu galibiyetin ardindan daha iyi sonuçlar almak için elimizden gelen mücadeleyi vermeye devam edecegiz"
- "Derbide daha çok destek beklerdik. Tribünlerin daha çok dolmasini isterdik. Bundan sonraki maçlarimiza bütün taraftarlarimizi davet ediyorum"

ISTANBUL (AA) - MUTLU DEMIRTASTAN - Besiktas United Payment Kadin Futbol Takimi'nin milli oyuncusu Didem Karagenç, siyah-beyazli takimin hedefinin her zaman sampiyonluk oldugunu söyledi.

Didem Karagenç, ilk 5 haftasi geride kalan Turkcell Kadin Futbol Süper Ligi, milli takim ve kadin futbolunun gelisimine dair AA muhabirine açiklamada bulundu.

Siyah-beyazli takimda 2015'ten bu yana forma giyen Didem Karagenç, ligde Galatasaray'i 2-0 yenerek önemli bir galibiyet aldiklarini hatirlatarak "Yeni bir takim kurduk. Bu sezon aramiza birçok yeni oyuncu katildi. Birbirimize alismaya basladik. Sezonun 5. maçindayiz. Besinci haftada bir derbi galibiyeti kazandik. Derbiler her zaman önemlidir. 'Derbi kazanilmadan sampiyon olunmaz' der büyüklerimiz. Biz de umarim bu galibiyetin ardindan daha iyi sonuçlar almak için elimizden gelen mücadeleyi vermeye devam edecegiz." ifadelerini kullandi.

Takim olarak hedeflerini anlatan milli futbolcu, "Besiktas'in hedefi her zaman sampiyonluktur. Tabii ki bu sezonda da hedefimiz sampiyonluk. Uzun vadede altyapidaki sporcularimiz yetismeye devam ediyor. Onlar da her gün antrenmanlarini sürdürüyor. Besiktas, bu ise öncülük etmeye basladi ve umarim bu sekilde de devam edecek. Altyapimizdan çok iyi futbolcular yetistirecegiz." diye konustu.


- "Derbide daha çok destek beklerdik"

Besiktas taraftarina kendilerini desteklemeleri için çagrida bulunan Didem, "Derbide daha çok destek beklerdik. Tribünlerin daha çok dolmasini isterdik. Bundan sonraki maçlarimiza bütün taraftarlarimizi davet ediyorum. Lütfen bizi desteklesinler. Heyecan içinde, gurur verici maçlar oynuyoruz. Onlari da gururlandirmayi çok istiyoruz." seklinde konustu.


- "Milli takim formasi altinda da çok iyi isler yapiyoruz"

A Milli Kadin Futbol Takimi'nin yükselen bir grafik çizdigini vurgulayan siyah-beyazli futbolcu, "Milli takim bazinda su anda UEFA Uluslar C Ligi müsabakalari oynuyoruz. Ikide iki yaptik. Bu ayin sonunda iki maçimiz var. Birini Lüksemburg'da birini Çorum'da oynayacagiz. Ikide iki yapip grupta güçlü bir sekilde liderligimizi devam ettirerek B Ligi'ne çikmayi hedefliyoruz. Kadin futbolunun adini daha da çok duyurmak istiyoruz. Lütfen bizi takip etsinler. Çok güzel maçlar çikartiyoruz. Milli takim formasi altinda da çok iyi isler yapiyoruz." degerlendirmesinde bulundu.


- "Ne zaman isterlerse genç futbolcu adaylarina yardim etmek için buradayiz"

Genç futbolcu adaylarina hayallerinden vazgeçmemeleri yönünde çagri yapan Didem Karagenç, sunlari söyledi:

"Uzun yillardir futbol oynuyorum, futbola emek veriyorum. Yaklasik 18-19 yildir bu camianin içerisindeyim. Biz basladigimizda çok az takim vardi. Su an imkanlar çok gelisti. Önlerinde rol modeller var, bizler gibi örnek alabilecekleri futbolcular var. Ne zaman isterlerse genç futbolcu adaylarina yardim etmek için buradayiz. Umarim isteyen herkes istedigi yerlere gelir. Çalismaya devam ettikçe iyi futbolcu olacaklarina da inaniyorum."

Kadin futbolunun yillar içindeki gelisimini de degerlendiren Didem, "Geçmisle günümüzü kiyasladigimizda kadin futbolunda çok fazla ilerleme katettigimizi söyleyebilirim. Dünyada kadin futbolu gelisiyor. Kadin futbolu gelistikçe ülkemize de etkileri hizla sürüyor. UEFA'nin ve Türkiye Futbol Federasyonunun yaptigi projeler, kadin futbolcular için tesvik oluyor. Medya araciligiyla biz de insanlara bunu gösterebiliyoruz." seklinde sözlerini tamamladi.