Bahas Holding'in "Hilal Hill" projesinde insaat faaliyetleri devam ediyorGökhan Yildiz

Bahas Holding'in "Hilal Hill" projesinde insaat faaliyetleri devam ediyorGökhan Yildiz

ISTANBUL (AA) - Bahas Holding, "Hilal Hill Büyükçekmece"yi hizla hayata geçirmek üzere çalismalarini sürdürüyor.

Holdingden yapilan açiklamaya göre, projede bir yandan daire teslimleri etap etap devreye alinirken, bir yandan da hem etaplarin insaatlari yükseliyor hem de eski binalarin yikimlari sürüyor.

Riskli binalari dönüstürerek, Istanbul'un pek çok bölgesini olasi depreme karsi korumayi hedefleyen Bahas Holding'in, FKG Insaat ve STTA Insaat ile Büyükçekmece'de hayata geçirdigi Hilal Hill Büyükçekmece'de insaat tüm hiziyla devam ediyor.

Toplam 9 etaptan olusan projenin 1. etabinin tesliminin ardindan 2. etapta da daire teslimleri için geri sayim basladi.

Projede bir yandan 3., 4. ve 5. etaplarin insaatlarina da pes pese start verilirken 6. etabin da yikimina baslandi. Proje, üst düzey yasam olanaklari sunan en yeni teknolojilere sahip, yasanabilir, ferah, balkonlu, terasli ve bahçeli daireleriyle dikkati çekiyor.

Okullar bölgesinde yer alan proje ayrica, Büyükçekmece Marina'ya, Beykent Üniversitesi'ne, Beylikdüzü Devlet Hastanesi'ne ve çevredeki diger özel hastaneler ile alisveris merkezlerine yürüme mesafesinde yer aliyor.

Açiklamada görüslerine yer verilen Bahas Holding Üst Yöneticisi (CEO) Abdüssamet Bahadir, deprem güvenli konutlarin insa edilmesi bilinciyle çalismalarini araliksiz sürdürdüklerini belirterek, sunlari kaydetti:

"Kentsel dönüsüm önceligimiz. Bu bilinçle hayata geçirdigimiz Istanbul Avrupa Yakasi'nin en büyük kentsel dönüsüm projesi olan Hilal Hill Büyükçekmece'de ilk etap teslimler gerçeklesti. Çok yakin zamanda 2. etabin da teslimlerine basliyoruz. Tapularimiz hazir. 3. etap insaati devam ederken diger yandan 4. ve 5. etaplarin insaatina da basladik. Simdi de 6. etabin yikimi yapildi. Projemiz tamamlandiginda toplam bin 20 riskli daire dönüsmüs ve yaklasik 2 bin daire ve ticari alan insa edilmis olacak. Hilal Hill Büyükçekmece projesi için toplam 4 milyar TL'lik yatirimdan söz edebiliriz."